REET KUUSKMÄE

Olen Reet ja olen käsitöösõltlane. Ilma paranemislootuseta. Kõik algas juba algklassis. Siis olid doosid väiksed ja piisas vähesest- värviline paber, liim, käärid, plastiliin, pliiatsid ja vildikad. Põhikoolis jõudsin juba kangema kraamini- sain proovida kudumist, heegeldamist, õmblemist, keraamikat, pärlitööd ning oli ka esimene kokkupuude Fimo saviga. Asi süvenes gümnaasiumis, kui käisin ühel saatuslikul käsitööehete näitusel, kust tekkis huvi traaditöö vastu. Neil aastatel liitus minuga paar teist sõltlast, mis andis muidugi hoogu juurde- lisandus taimeseade. Küll vaid natukeseks, kuid siiski. Sellesse aega jäävad ka kolm edukat moeshowd ning muud lennukad projektid, mille üle, kui nüüd tagasi vaadates ausalt tunnistan, siis uhkustki tunnen.

Nagu sageli juhtub nendega, kes kolivad väikelinnast suuremasse, nii juhtus ka minuga- lained lõid üle pea ja silme eest oli kirju, ei teadnud kuhu poole joosta! Ühe pisikese poe asemel oli neid uues linnas mitu ja valik oli ooolalaaa! Nii palju uusi asju, mis vajas proovimist- viltimine, soutache, kanzashi, helmesteljed, uued töövahendid ja lõputus koguses tarvikuid... lisaks sai salaja osta ka ajakirju, mida ahnelt vaadata ning tekkisid netipoed, kust sai anonüümselt kaupa tellida. Kõik üle jääv ning puudujääv raha tuli sinna ju "investeerida".

Aastatega on aga saabunud mõningane kontroll enda üle, otsustasin keskenduda oma kõige lemmikumale, milleks on lõputuid võimalusi pakkuv traaditöö. See viis mind kokku poolvääriskivide maailmaga ning mu tööd olid lõpuks avalikult müügil täitsa päris poes kohe. Samuti alustasin õpitubade läbiviimisega.

Praeguseks pole mu sõltuvus ikka veel kontrolli all, kuid kasutan teda ära stressi vastu võitlemisel. Igapäevaelus pean arvestama, et käsitöö(e-)poodides käies ei tohi ma hetkekski valvsust kaotada ning pidama meeles, et pere, töö, sõbrad ja uni on ka tähtsad. Kuid just siis, kui ma arvan, et mul on olukord stabiilne, istub Muusa selga, tõmbab ratsmed pingule ning hüüab raevukalt: "Sõidameeeeee...!"

 

   https://www.facebook.com/atelreet


TOIMUNUD ÕPITOAD:
  • Käsitöötraadist juukseehte õpituba
  • Käsitöötraadist kuuseehte õpituba
  • Käsitöötraadist ehte õpituba